Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької хореографії „ПАДІЮН-ЄВРО-ДАНС – 2019” в м.Ужгород встановив рекорд за кількістю учасників

Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької хореографії „ПАДІЮН-ЄВРО-ДАНС – 2019” в м.Ужгород встановив рекорд за кількістю учасників

Цими днями в м.Ужгород на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” проведено Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької хореографії „ПАДІЮН-ЄВРО-ДАНС – 2019”.

„ПАДІЮН-ЄВРО-ДАНС” – танцювальний фест,  який багато років поспіль збирає найкращих танцюристів України, а віднедавна і з країн Європи. Організаторами фестивалю є Український державний центр позашкільної освіти, департамент освіти і науки Закарпатської ОДА та Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості  „ПАДІЮН”. Фестиваль проходив з 25 по 27 жовтня.

За час існування фестиваль-конкурс набув визнання серед фахівців дитячої хореографії, профільних закладів позашкільної освіти, дитячих танцювальних колективів. Організаторами забезпечується належний рівень його проведення, береться до уваги належна підготовка сцени, освітлення, озвучення, розміщення учасників, культурно-розважальна програма.

У цьому році в м. Ужгород приїхали позмагатися у танцювальній вправності 43 дитячі творчі колективи із 13 областей України, а також  Польщі, Словаччини та Придністров’я, загалом 1200 учасників, що стало рекордним показником. Протягом двох конкурсних днів ,,ПАДІЮН” був центром дитячої хореографії для конкурсантів у неабияких яскравих сценічних костюмах, з позитивним настроєм і переживаннями, сповнених спортивним духом і неймовірним бажанням здобути перемогу.

Учасники фестивалю підготували для конкурсу композиції у народній і сучасній хореографії і змагалися у п’яти вікових категоріях.  Крім конкурсної програми, для гостей фестивалю „ПАДІЮН”  організував майстер-класи від відомих хореографів та цікаву екскурсійну програму, під час якої конкурсанти мали змогу ознайомитися з пам’ятками історії, архітектури та культури обласного центру.

 Після двох конкурсних днів 27 жовтня у „ПАДІЮНі” відбулося урочисте закриття Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької хореографії „ПАДІЮН-ЄВРО-ДАНС – 2019” та нагородження переможців. Під час нагородження учасників фестивалю привітали члени журі. Директор „ПАДІЮНу” Світлана Ганущина подякувала всім за активність, побажала дитячим колективам натхнення і творчої наснаги та вручила  дипломи учасників фестивалю, а їх керівникам – подяки.

Бурхливими оплесками зустрічали глядачі переможців, які отримали головні відзнаки фестивалю – дипломи Українського державного центру позашкільної освіти та пам’ятні знаки від „ПАДІЮНу”.  

Гран-прі фестивалю журі під головуванням народної артистки України  Валентини Вантух вручили зразковому хореографічному ансамблю „АСОРТІ”  Будинку творчості дітей та юнацтва (м. Дніпро). 

Неабиякими були творчі здобутки дитячих колективів із Закарпаття. Зокрема, за рішенням журі призові місця отримали колективи:

у номінації „Народний танець”:

 І місце - народний художній колектив ансамбль танцю „Танцювальна корпорація друзів” (Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”);

ІІ місце  -  зразковий аматорський ансамбль народного та естрадного танцю „Наша Файта” (Будинок культури с. Сторожниця, Ужгородський район);

у номінації  „Сучасний танець”:

 І місце - студія сучасного танцю „Be Free” (заклад загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів № 2 Іршавської міської ради);

 І місце - народний художній колектив ансамбль танцю „Танцювальна корпорація друзів” (Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”);

ІІ місце - хореографічний колектив „Fitdance KiDs” FITDANCE STUDIO (м. Мукачево).

Журі також відзначило, що з кожним  роком росте рівень  учасників Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької хореографії „ПАДІЮН-ЄВРО-ДАНС”, колективи демонструють високий рівень професіоналізму. Фестиваль став не тільки святом танцю, а й засобом розвитку і підтримки талановитих дітей.

За матеріалами ПАДІЮН

29-10-2019