З огляду на перспективи розвитку ключових секторів економіки Закарпатської області, постійну модернізацію виробничих потужностей підприємств та вдосконалення технологій виробництва зростає потреба у підготовці фахових робітників з професій електротехнічної галузі.
Відповідаючи на запит сучасності, на базі Вищого професійного училища № 3 м. Мукачево відкрито навчально-практичний центр з професій „Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування”; „Електромонтер з обслуговування та ремонту електроустаткування”. Для реалізації проєкту використано 573,9 тис. гривень з державного бюджету і понад 300 тисяч гривень спеціального фонду закладу освіти.
Практичність, технічні можливості, ефективність і затребуваність сучасної матеріальної бази, які вдалося забезпечити, облаштовуючи навчально-практичний центр, присутні численні роботодавці, соціальні партнери та представники Мукачівського державного університету, мали можливість побачити у ході уроку виробничого навчання з теми „Встановлення світильників, вимикачів і розеток та приєднання їх до лінії електропостачанняˮ під керівництвом майстра виробничого навчання Володимира Воробця.
„Створений навчально-практичний центр цілком і повністю орієнтований на потреби роботодавців, – зазначила засновник ТОВ „Ліка-Комфорт” Олена Ціва, – і ми сподіваємося на подальшу плідну співпрацю та розвиток матеріально-технічної бази центру”.
Колективом закладу освіти для розширення практичних знань, умінь, удосконалення професійних навичок здобувачів освіти створено комфортний освітній простір, придбано обладнання, організовано робочі місця із сучасним пристосуванням та інструментом, що дає змогу виконувати комплекс слюсарних, електромонтажних і ремонтних робіт, а також монтувати схеми підключення електроустаткування групою в кількості 15 осіб.
Модернізований освітній осередок забезпечить якісну професійну підготовку здобувачів освіти різних вікових груп, стажування та підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Директор Мукачівського міськрайонного центру зайнятості Роман Мельничук наголосив, що у процесі структурних та соціально-економічних змін винятково важливе значення має забезпечення регіональних галузей економіки кваліфікованими робітничими кадрами.
Центр сприятиме підвищенню загального рівня професійності фахівців електротехнічної галузі, престижу робітничих професій, позитивному іміджу професійної (професійно-технічної) освіти в регіоні та Україні.
При цьому йдеться не тільки про можливість підвищення якості підготовки випускників училища, – зауважив Олексій Пристая, завідувач кафедри машинобудування, природничих дисциплін та інформаційних технологій Мукачівського державного університету, – а й про можливість продовжити навчання у закладах вищої освіти, успішно знайти своє місце у житті.