На контролі використання коштів освітньої субвенції

На контролі використання коштів освітньої субвенції

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 р. № 1012-р „Про розподіл резерву коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році” Закарпатській області виділено кошти освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 44 031,0 тисяч гривень для забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти області. Рішенням сесії обласної ради 04.04.2019 № 1422 здійснено розподіл зазначеної суми коштів  між бюджетами районів області на умовах співфінансування.

Розподіл цієї субвенції здійснювався відповідно до Методичних рекомендацій щодо використання коштів освітньої субвенції, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України 28.01.2019 № 81. За результатами вивчення інформації, поданої керівниками місцевих органів управління освітою, департаментом освіти і науки облдержадміністрації складено перелік закладів освіти, що відповідали критеріям зазначених Методичних рекомендацій. Так, у 2019 році кошти освітньої субвенції з державного бюджету отримали 67 закладів загальної середньої освіти. Загалом в області сьогодні налічується 102 зовнішні вбиральні, тобто облаштування внутрішніми вбиральнями  потребує ще 35 закладів загальної середньої освіти.

З метою вивчення питання щодо своєчасного та раціонального використання коштів, якісного облаштування внутрішніми вбиральнями закладів загальної середньої освіти області розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 29.10.2019 №591 створено фахову робочу групу.

Свою роботу група розпочала із відвідування Лазівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Воловецької районної ради.

На облаштування внутрішніх вбиралень для цього закладу виділено 619,1 тис. грн. освітньої субвенції та 32,6 тис. грн. співфінансування з місцевого бюджету.

Приємно констатувати, що роботи виконані своєчасно, якісно, із дотриманням усіх санітарно-гігієнічних умов.

13-11-2019