В обласній державній адміністрації нагородили переможців обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт „Захисники України: історія та сьогодення”.
Зазначений конкурс проводиться щороку департаментом освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації серед учнівської молоді віком від 11 до 16 років. Стартують творчі змагання у чотирьох номінаціях – „Лист”, „Вірш”, „Малюнок”, „Фоторобота” – 14 жовтня – у День захисника і захисниць України.
Цьогоріч учасниками ІІІ етапу стали 156 учнів: у номінації „Лист” – 36, у номінації „Вірш” – 42, „Малюнок” – 42 та „Фоторобота” – 36.
„Обрати найкращих серед кращих було досить складно, – зазначила Мар’яна Марусинець, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації. – Кожен із учасників – талановитий, захоплений творчістю і прагнув донести свої почуття, своє розуміння запропонованої тематики. Роботи оптимістичні, душевні, відкриті та щирі, як і їхні автори”.
Попри юний вік конкурсанти зуміли передати досить глибоке розуміння історії і суворої сучасності, героїчного досвіду народу та особисті здобутки учасників буремних подій на сході України.
„Роботи учасників пройняті духом патріотизму й гордості за славну історію Українського народу, вирізняються оригінальністю композиції, – зауважив заступник голови облдержадміністрації Ігор Шинкарюк. – Дякую кожному педагогу за допомогу творчим учням реалізувати свою особистість через малюнок, фото, літературний твір”.
Учнів-переможців відзначили дипломами департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації і грошовими преміями від 1 до 3 тисяч гривень, роботу педагогів, які підготували переможців, відзначили грамотами департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації.
Так, у номінації „Лист” відзначили:
Вероніку Тарасюк, ученицю Горондівського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Горондівської сільської ради (учитель Ярослава Тарасюк);
Надію Скубенич, ученицю Турицької гімназії Тур’є-Реметівської сільської ради (учитель Тетяна Качур);
Аліну Василяйко, ученицю Сімерківської гімназії Перечинської міської ради Ужгородського району (учитель Любов Мараморощак);
Вероніку Мордованець, ученицю Малоберезнянського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Дубриницької сільської ради (учитель Маріанна Пекар);
Марію Ковбаснюк, ученицю Ясінянського закладу загальної середньої освіти І – ІІ ступенів № 3 Ясінянської селищної ради Рахівського району (учитель Марія Глушманюк).
У номінації „Вірш” нагороди отримали:
Каміла Слинько, учениця Верховино-Бистрянської гімназії – філії Волосянківського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Ставненської сільської ради Ужгородського району (учитель Надія Скрип);
Артем Книш, учень Полянського ліцею Полянської сільської ради Мукачівського району (учитель Анжеліка Гаврилюк);
Вірсавія Марич, учениця Присліпського закладу загальної середньої освіти І – ІІ ступенів Міжгірської селищної ради Хустського району (учитель Галина Чолинець);
Ольга Парій, учениця Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради (учитель Оксана Кирлик-Суран);
Віолетта Фенцик, учениця Худлівського опорного закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Середнянської селищної ради Ужгородського району (учитель Наталія Сидоренко).
У номінації „Малюнок” перемогли:
Микола Ковач, учень Центру дитячої та юнацької творчості «Сузір’я» Хустської міської ради (керівник гуртка Михайло Дудаш);
Ніка Бережник, учениця філії „Тячівківська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів” опорного закладу освіти „Тячівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №1 імені В.Ґренджі-Донського Тячівської міської ради Закарпатської області” (керівник гуртка Володимир Пруниця);
Софія Матушак, учениця Плосківського ліцею Полянської сільської ради Мукачівського району (учитель Інна Туряниця);
Іванна Думин, учениця Центру науково-технічної, дитячої та юнацької творчості Рахівської міської ради (керівник гуртка Марина Ліщук);
Юрій Драгушинець, учень Монастирецького закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Горінчівської сільської ради (учитель Ганна Продан).
У номінації „Фоторобота” нагородили:
Яну Чепканич, ученицю Центру дитячої та юнацької творчості «Сузір’я» Хустської міської ради (керівник гуртка Наталія Бабич);
Крістіну Сверидюк, ученицю Перечинського ліцею Перечинської міської ради (керівник гуртка Наталія Іванчо);
Інну Хоменко, ученицю Теківської гімназії Королівської селищної ради Берегівського району (керівник гуртка Ганна Тудовші);
Софію Шулевку, ученицю Чопського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів № 1 Чопської міської ради Ужгородського району (керівник гуртка Ольга Михнова);
Анастасію Романюк, ученицю Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету (керівник гуртка Валентина Довгомеля).
Традиційно роботи переможців увійшли до „Альманаху дитячої творчості”. У цьому році це том 7. Усі твори образотворчого мистецтва та фотороботи учасників ІІІ етапу представлено на виставці, розміщеній у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”.