Педагоги та вихованці ЗОЕНЦ організували екологічний челендж

Педагоги та вихованці ЗОЕНЦ організували екологічний челендж

31 серпня – 1 вересня 2019 року Закарпатським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді організовано проведення екологічного заходу під назвою „Природа об’єднує, природа надихає, природа рятує, природа благає про допомогу”. У рамках цього екологічного челенджу ЗОЕНЦ організовано проведення виїзного семінару-практикуму з питань екологічного виховання,  сплав по р.Тиса, природоохоронну акцію з підтримки міжнародного флешмобу „До” і „Після”, інформаційно-просвітницькі заходи зі збереження місцевої флори і фауни.

Сплав р.Тиса розпочався з міста Хуста, де учасники заходу разом з членами Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації, Закарпатського обласного товариства охорони природи та клубу „Бокораш” відвідали меморіальний парк ,,Красне поле” та вшанували пам’ять загиблих захисників Карпатської України.

У перший день заходу педагоги ЗОЕНЦ, закладів позашкільної освіти  Іршавського та Хустського районів, представники громадських природоохоронних організацій провели виїзний семінар-практикум, відповідно до програми якого обговорили питання впровадження в освітньому процесі  у закладах позашкільної освіти інноваційних, креативних форм і методів роботи. Учасники ділилися досвідом роботи із залучення вихованців до проведення дослідження рослинного і тваринного світу, участі у всеукраїнських і обласних екологічних та природоохоронних заходах, формування навичок дбайливого, економного ставлення до використання природних ресурсів, вироблення якостей свідомої, активної діяльності у збереженні природи.

 Під час еколого-краєзнавчого сплаву річкою Тиса учасники, веслуючи на катамарані, вели спостереження за рослинним і тваринним світом водойми, декламували уривки з народного фольклору, у якому оспівано життєдайну силу, енергію, красу р.Тиса, наводили приклади використання образу Тиси у художньому мистецтві, в піснях, малюнках, вишивках,  скульптурах, ознайомилися з історією Закарпаття часів Австро-Угорщини та ролі ерцгерцогині Австрії, королеви Угорщини та імператриці Священної Римської імперії Марії-Терезії у розвитку лісового господарства краю.

Мандрівка Тисою проходила під залізничним Веряцьким мостом, газопроводом „Дружба”, біля Королівського замку, поблизу сіл Великої і Малої Копані, місць історичних, палеонтологічних розкопок та завершилася біля Чорної гори – об’єкта Карпатського біосферного заповідника.

Усім учасникам заходу вручено свідоцтво та нагороджено пам’ятною відзнакою про участь в еколого-природоохоронній акції.

За матеріалами ЗОЕНЦ

05-09-2019