Сьогодні, 3 липня 2020 року, на базі Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 6 імені В. С. Гренджі-Донського Ужгородської міської ради відбулося єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ).
ЄФВВ – це форма вступного випробування для вступу на навчання з метою здобуття ступеня магістра на основі отриманого ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста). ЄФВВ проходить із використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання та передбачає виконання тесту з права та загальних навчальних правничих компетентностей.
Для участі у ЄФВВ у Закарпатській області зареєструвалось 307 учасників, з’явилося – 266, відсутні – 41.
З метою збереження життя і здоров’я здобувачів освіти та залучених до проведення ЗНО працівників на пункті тестування дотримано усіх вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 ,,Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів”.
У 2020 році Умовами прийому до закладів вищої освіти значно розширено перелік спеціальностей, для вступу на які зараховуватимуться результати ЄВІ та ЄФВВ. Усі, хто бажає здобути ступінь магістра за спеціальностями 081 „Право” та 293 „Міжнародне право”, мають взяти участь у ЄВІ та ЄФВВ.
Під час проведення єдиного фахового вступного випробування для виконання завдань блоку „Тест загальних навчальних правничих компетентностей” передбачено 75 хвилин, блоку „Право” – 125 хвилин.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.02.2020 № 152 „Про затвердження Програми вступного випробування” затверджено програму другого блоку єдиного фахового вступного випробування – тесту з восьми базових правничих дисциплін.
Загальна кількість тестових запитань – 100. Розподіл кількості тестових запитань за галузями права:
Формат тестових запитань – завдання з вибором однієї правильної відповіді із чотирьох варіантів. Відповідь на кожне із запитань оцінюється в 0 або 1 тестовий бал: 1 бал – якщо вказано правильну відповідь, 0 балів – якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.
Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, надавши правильні відповіді на всі запитання, – 100 тестових балів.
Додаткову сесію ЄФВВ/ЄВІ відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 05.04.2019 № 441 „Про затвердження Порядку організації та проведення вступних випробувань, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти” від 12.06.2020 № 93 441 „Про затвердження Графіка проведення в 2020 році додаткової сесії вступних випробувань, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти” передбачено провести у м Київ (ЄВІ – 16.07.2020) та (ЄФВВ – 17.07.2020).
Участь у додатковій сесії ЄФВВ/ЄВІ можуть взяти вступники, які:
брали участь в основній сесії, але стосовно них допущено порушення процедури проведення вступних випробувань, яке вплинуло на об’єктивність встановлення його результатів, що підтверджено відповідним рішенням регламентної комісії;
брали участь в основній сесії ЄФВВ/ЄВІ, але не змогли завершити виконання завдань вступних випробувань у зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я або виникненням інших обставин у пункті тестування, що підтверджено відповідними рішеннями регламентних комісій;
не змогли взяти участь в основній сесії ЄФВВ/ЄВІ через причини, які не залежали від їхніх дій та волі та на які вони не могли вплинути.
Вступники мають подати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти заяву для участі в додатковій сесії. Учасники, які не з’явилися для участі в основній сесії ЄФВВ/ЄВІ, разом із заявою подають документ, який підтверджує причину неявки. Такі особи подають заяву до регламентної комісії Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти в день проведення вступних випробувань.
Особи, які не змогли завершити виконання роботи або не з’явилися для участі в основній сесії, подають заяву протягом трьох календарних днів із дня проведення основної сесії ЄФВВ/ЄВІ.
Рішення про допуск вступника до участі в додатковій сесії ухвалюється регламентною комісією при регіональному центрі оцінювання якості освіти.
Особа може оскаржити рішення регламентної комісії щодо відмови в допуску до участі в додатковій сесії, прийняте щодо неї, способом подання заяви до апеляційної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти не пізніше ніж через три робочі дні з моменту розміщення на сайті відповідного регіонального центру рішення регламентної комісії, що оскаржується.