Проведено круглий стіл „Забезпечення освітніх прав словацької національної меншини в Закарпатській області”

Проведено круглий стіл „Забезпечення освітніх прав словацької національної меншини в Закарпатській області”

13 січня 2022 року з участю в.о. голови Закарпатської ОДА Іштвана Петрушки, заступника голови Закарпатської облдержадміністрації Ігоря Шинкарюка, голови Управління у справах словаків, які проживають за кордоном, Мілана Яна Піліпа, радника Прем'єр-міністра Словацької Республіки з питань транскордонного співробітництва Едуарда Бураша, Генерального консула Словацької Республіки в Ужгороді Павола Паніса, директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Мар'яни Марусинець проведено круглий стіл „Забезпечення освітніх прав словацької національної меншини в Закарпатській області”.

Під час заходу відбулася зустріч із керівниками та вчителями словацької мови закладів загальної середньої освіти з питань організації освітнього процесу з вивчення словацької мови. Зокрема, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Мар'яна Марусинець зазначила: „На сьогодні словацьку мову як факультатив, курс за вибором чи гурток опановують майже 1500 школярів у 13 закладах загальної середньої освіти. Актуальним питанням залишається розширення мережі закладів дошкільної освіти з метою отримання словацькою національною меншиною безперервної можливості отримувати освіту рідною мовою задля збереження своєї культури та традицій в поліетнічному середовищі Закарпаття”.

У формі конструктивного та відкритого діалогу обговорено пропозиції обох сторін, що мають на меті покращити рівень забезпечення освітніх потреб словацької національної меншини в Україні у відповідності до освітнього законодавства України.

Результатом зустрічі стала домовленість сформувати групи фахівців для вирішення ряду питань, в тому числі і навчально-методичного забезпечення вивчення словацької мови у закладах загальної середньої освіти, вироблено пропозиції подальшого двостороннього співробітництва, окреслено шляхи вирішення актуальних питань.

 

14-01-2022