Роль казки у розвитку та вихованні дитини дошкільного віку. ТРВЗ-інструменти

Роль казки у розвитку та вихованні дитини дошкільного віку. ТРВЗ-інструменти

Процес становлення особистості відбувається вже з перших років життя дитини, коли вона починає думати, говорити, грати в ігри тощо.

Тому етап дошкільного розвитку стає фундаментальним періодом становлення особистості дитини, коли формуються світоглядні основи молодої людини, відбувається становлення розуміння таких понять як «добро» і «зло».

Саме на цьому етапі на допомогу педагогам і батькам у розвитку і вихованні дитини приходить казка, як втілення мудрості і досвіду багатьох поколінь наших предків.

Казка - невичерпне джерело народної мудрості, один з найпопулярніших жанрів словесності. Перебуваючи сьогодні, головним чином, в сфері дитячого фольклору, вона зберігає архаїчні елементи, в той же час плекає ідеали краси, доброти, милосердя, засуджує жадібність, корисливість і нечесність.

Різні аспекти використання інструментарію для свторення казок, їх педагогічна спрямованість знайшли своє відображення і в системі ТРВЗ (теорія рішення винахідницьких задач), автором якої являється Г.С.Альтшуллер.

Сьогодні ми все частіше спостерігаємо приклади дитячої жорстокості, агресивності по відношенню один одному, по відношенню до близьких людей. Під впливом далеко не моральних мультфільмів у дітей спотворені уявлення про моральні якості: про доброту, милосердя, справедливості. З народження дитина націлена на ідеал хорошого, тому вважаю, що вже з молодшого дошкільного віку необхідно показати малюкові моральну суть кожного вчинку.

Крім того, казка являється прекрасним інструментом для розвитку  мовлення дитини , сьогодні ж ми спостерігаємо багато «немовленнєвих» дітей, тож в вебінарі розглянемо і аспект розвитку мовлення за допомогою казок.

Мета

Ознайомити слухачів з елементами інструментарію  ТРВЗ та можливостями їх використання задля розвитку дошкільника  через казку.

Завдання вебінара:

  1. розглянути переваги використання казки для розвитку дитини;

  2. надати інструментарій для роботи з казками за системою ТРВЗ;

  3. навчити застосовувати інструменти ТРВЗ.

За матеріалами сайту Вcеосвіта

07-05-2020