Роль методичних комісій у зростанні педагогічної майстерності викладачів –тема вебінару заступників директорів ПТНЗ із навчальної роботи

Роль методичних комісій у зростанні педагогічної майстерності викладачів –тема вебінару заступників директорів ПТНЗ із навчальної роботи

Якість підготовки кваліфікованого робітника починається з формування якісного кадрового складу педагогічних працівників, забезпечення їх творчого зростання та підвищення професійної майстерності. Головне для успішного вирішення цих завдань – добре продумана система роботи методичних комісій.
Тому для засідання методичної секції заступників директорів із навчальної роботи, яке відбулося 23 лютого у режимі он-лайн, було вибрано тему „Роль методичних комісій у зростанні педагогічної майстерності викладачів загальноосвітньої підготовки”.
Учасниками засідання були заступники директорів з навчальної та навчально-виховної роботи, методисти та голови методичних комісій професійно-техічних навчальних закладів, де здійснюється загальноосвітня підготовка.
У ході вебінару Вайда С.В., методист НМЦ ПТО у Закарпатській області, проаналізувала кількісні та якісні показники складу викладачів загальноосвітньої підготовки професійно-технічних навчальних закладів, організацію роботи з атестації педагогічних працівників, роботу методичних комісій та подібне.
Особлива увага була приділена питанням планування, технології підготовки та проведення засідань методичних комісій.
Під час проведення вебінару проходили телемости з Перечинським професійним ліцеєм та ДНЗ „Мукачівський центр ПТО” з обміну досвідом щодо організації роботи методичних комісій викладачів гуманітарних та природничо-математичних дисциплін. При спілкуванні он-лайн голови методичних комісій Попович М.І., Петі О.Ю. (Перечинський професійний ліцей) та Петах В.Й. (ДНЗ „Мукачівський центр ПТО”) презентували роботу методичних секцій, що стали переможцями конкурсу на кращу організацію методичної роботи серед професійно-технічних навчальних закладів у 2015 році у номінації „Організаційно-методична робота з методичними комісіями”.
Про роботу методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки Тячівського професійного ліцею розповіла викладач Ледней Н.П.
До участі у вебінарі долучилася заступник директора з навчально-виховної роботи Тячівського професійного ліцею Дерен Л.Г. На сьогодні одним із пріоритетних напрямів роботи цього навчального закладу є турбота про обдаровану і талановиту молодь, її творчий, інтелектуальний розвиток. Педагогами вироблено систему роботи з обдарованими учнями, розроблено методику виявлення здібних учнів, організовано роботу учнів ліцею у Малій академії наук.
На завершення керівник секції акцентувала увагу присутніх на питаннях, пов’язаних із порядком закінчення навчального року, проведенням державної підсумкової атестації, участі випускників у зовнішньому незалежному оцінюванні. У цьому контексті йшлося про результативність методичної та навчальної діяльності викладачів загальноосвітньої підготовки з предметів українська мова, історія, математика, фізика, хімія.

24-02-2016