Сьогодні відзначається 82-а річниця проголошення Карпатської України

Сьогодні відзначається 82-а річниця проголошення Карпатської України

З нагоди 82-ї річниці проголошення Карпатської України, історичних подій з відстоювання свободи та незалежності держави, що відбувалися на Закарпатті в 1939 році,  у закладах освіти області організовано проведення тематичних виховних годин, лекцій, засідань за круглим столом, науково-практичних конференцій, книжкових виставок та інших заходів з висвітлення  подій, пов’язаних із проголошенням Карпатської України, а також державотворчої та політичної діяльності Героя України, Президента Карпатської України Августина Волошина  та його соратників.

Карпатська Україна – важливий етап розвитку українського визвольного руху, приклад прагнення українців до розбудови власної державності навіть у несприятливих зовнішньополітичних умовах.

Напередодні відзначення цієї пам’ятної події у багатовіковій історії українського державотворення у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти організовано наукові інформаційно-просвітницькі заходи. Зокрема, професор кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти, доктор історичних наук Роман Офіцинський та методист кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних і художньо-естетичних дисциплін Юрій Шимон провели тематичні конференції для вчителів історії, правознавства та інтегрованого курсу ,,Громадянська освіта”.

Крім того, тематичні дискусії щодо найновіших наукових видань з історії Карпатської України, сучасних трактовок її важливих віх і відображення в художній літературі, виховних функцій національних меморіалів на Красному Полі біля м. Хуст і на Верецькому перевалі поблизу с. Верб`яж,  проведено онлайн з учителями української мови і літератури та шкільними бібліотекарями.

Освітні, виховні, інформаційно-просвітницькі, національно-патріотичні, спортивні та інші тематичні заходи, приурочені до відзначення 82-ї річниці проголошення Карпатської України, відбулися в обласних закладах позашкільної освіти.

Вихованці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді відвідали Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім.Т.Легоцького, в якому оглянули експозицію, присвячену життю та діяльності Августина Волошина, відвідали пам’ятні історичні місця у м.Ужгород та м.Хуст, де ознайомилися з історією проголошення Карпатської України, з життям та діяльністю Президента Карпатської України. Для вшанування пам’яті учасників подій Карпатської України вихованці відвідали музей архітектури і побуту ,,Старе село” (с.Колочава, Хустський район) і здійснили покладання квітів до пам’ятника Роману Шухевичу, палкому борцю за незалежність України.

У ЗЦТКЕСУМ підготовлено тематичну презентацію про боротьбу за незалежність ,,Карпатська Україна – боротьба за незалежність”, де представлено матеріали про видатних постатей Карпатської України, а також організовано перегляд фільму ,,Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919  – 1939”.

Закарпатське обласне учнівське самоврядування „Нове покоління” долучилося до відзначення 82-ї річниці проголошення Карпатської України, організувавши тематичний флешмоб „Карпатська Україна: пам’ять поколінь”.


  

До 82-ї річниці проголошення Карпатської України у Закарпатському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді організували тематичні онлайн-лекції: „Роль проголошення 15 березня      1939 року незалежності України у боротьбі за власну державність” та „Державотворча та політична діяльність Августина Волошина”, підготували  творчі майстер-класи з виготовлення патріотичної атрибутики, оприлюдненням їх на сайті ЗОЦНТТУМ.