Три роки діяльності „Арніки” та нові можливості відпочинку дітей у ,,Едельвейсі”

Три роки діяльності „Арніки” та нові можливості відпочинку дітей у ,,Едельвейсі”

Сьогодні виповнюється три роки з часу відкриття Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді „Арніка”. Дата, яка сама по собі нічого не говорить, якщо не назвати, що за період діяльності ,,Арніки” тут зміцнили своє здоров’я та здобули додаткові знання і практичні навички з позашкільної освіти понад три тисячі дітей соціально незахищених категорій, відмінників навчання та лідерів учнівського самоврядування „Нове покоління”. Проведено 55 відпочинкових змін.   

Відпочинок дітей у таборі „Арніка” триває протягом року, щоразу без відриву від навчання на базі може відпочити 60 дітей із всіх районів, міст та об’єднаних територіальних громад області. Вихованців забезпечено чотириразовим якісним харчуванням, матеріально-технічна база відповідає державним соціальним стандартам надання послуг з відпочинку.

З метою налагодження ефективної координації і співпраці між органами місцевого самоврядування та громадськості, реалізації соціально-культурного проекту „Схід і Захід – разом” за окремим розпорядженням голови обласної державної адміністрації у закладі за рахунок коштів обласного бюджету відпочивають діти зі Сходу України, місця проведення АТО та ООС.

В ,,Арніці” успішно реалізовано проєкти міжнародного культурного обміну та міжнародних дитячих таборів. Зокрема, за період роботи оздоровчого табору тут оздоровлювалися та культурно збагачувалися діти з Придністров’я та Литви.

З метою покращення та зміцнення фізичного та психологічного здоров’я дітей у таборі враховуються їх уподобання та вікові особливості, можливості для розвитку творчого потенціалу, задоволення їх особистісних інтересів у процесі ігор та розваг, проводиться робота з дітьми, що поєднує розвиток і виховання з відпочинком.

Неабияку допомогу у роботі ,,Арніки” та організації масових заходів та навчальних занять надають обласні заклади позашкільної освіти: Педагогічними працівниками Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді, Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” проведено різноманітні освітні, інформаційні та культурно-масові заходи художньо-естетичного, науково-технічного, туристичного і краєзнавчого спрямування.

Наприклад, протягом кожної відпочинкової зміни для зміцнення здоров’я та формування навичок здорового способу життя вихованців в ,,Арніці” інструктором з фізкультури спільно з вихователями проводяться фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи: ігри, спортивні свята та естафети „Веселі старти”, „Рух заради здоров’я”, „Ми – сильні, сміливі, спритні”, „Козацькі розваги”. Діти багато часу перебувають на свіжому повітрі, що поліпшує їх рухову активність та зміцнює здоров’я.

Традиційними в ,,Арніці” є піші пізнавальні екскурсії в ліс з метою вивчення флори рідного краю, його географічного положення. Під час такого знайомства з природою вихованці мають можливість відчути красу довкілля, спостерігати за навколишнім середовищем.

Крім того, для вихованців „Арніки” організовуються пізнавальні тематичні автобусні екскурсії та поїздки:

„Пізнаємо Міжгірщину” – екскурсія в музей-скансен „Старе село”,  на озеро Синевир, водоспад Шипіт, в реабілітаційний центр бурих ведмедів;

,,Середньовічні замки Закарпаття” – екскурсія до Ужгородського, Мукачівського замків, замку Шенборна та замку ,,Сент-Міклоша”;

,,Героїчні події військових звитяг” – екскурсія до найбільшого в Україні військового бункера часів Другої світової війни та могил розстріляних Героїв Карпатської України на Верецькому перевалі;

,,Живильне джерело” – екскурсія до цілющого джерела на території Воловецького району.

Перебувають в таборі – кожного дня нові завдання, нові свята, змагання та конкурси. Різноманітність форм та методів роботи сприяють розвитку спостережливості і творчої самостійності дітей, вихованню в них фізичної витривалості та інтересу до занять фізкультурою, зміцненню здоров’я, зміцненню відносин у колективі, взаємовідповідальності, бажання брати активну участь у спільних справах. Проведений тут час допомагає зрозуміти, що потрібно бути не лише творчими, спритними і сміливими, а й дружніми, чесними, справедливими, добрими.

Враховуючи значний попит на організацію відпочинку для дітей соціально незахищених категорій, зважаючи на необхідність здійснення заходів соціальної підтримки дітей, організації їх змістовного дозвілля та виховання, розвитку позашкільної освіти, в області планується відкриття ще одного закладу, у якому забезпечуватиметься цілорічне оздоровлення та відпочинок дітей.

Відповідно до рішення сесії Закарпатської обласної ради 9 січня          2020 року розпочне свою роботу філія ,,Едельвейс” Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді, де одночасно відпочити і змістовно, цікаво провести 14 днів зможуть 90 вихованців.

21-12-2019