Із року в рік все популярнішим у закладах дошкільної освіти стає сімейний туризм. Добре продумані й організовані туристичні походи розширюють горизонти знань дошкільнят, сповнюють і дітей, і дорослих радісними емоціями від спілкування з природою та одне з одним.
Пішохідні прогулянки та екскурсії за межі закладу дошкільної освіти презентуються як вид дитячого туризму. У походах та переходах, як правило, комплексно реалізуються екологічні, краєзнавчі, тренувальні, оздоровчі та, власне, туристичні завдання.
Проведення туристичних походів сприяє формуванню позитивних морально-вольових якостей, зокрема сприяє формуванню здатності прогнозувати результати власної діяльності та поведінки, створює умови для розвитку прагнення пізнати навколишній світ, самих себе, свої можливості тощо.
Саме таку форму роботи з дітьми та їхніми батьками обрали в закладі дошкільної освіти Великоком’ятівський ясла-садок Виноградівської міської ради Закарпатської області.
22 травня 2024 року на базі зазначеного закладу за сприяння відділу освіти, молоді та спорту Виноградівської міської ради та участі КУ „Організаційно-методичний центр освіти” Закарпатської обласної ради проведено семінар-практикум для керівників і вихователів-методистів закладів дошкільної освіти Виноградівської територіальної громади та запрошених керівників з Іршавської, Колочавської, Королівської, Міжгірської, Тересвянської територіальних громад.
Захід, який розробила вихователь Марія ШЕПА, „Мандруємо, лінь відганяємо, рідний край пізнаємо”, розраховано на роботу з дітьми старшого дошкільного віку у співпраці з батьками.
Всі присутні мали змогу переконатися, що туризм є потужним чинником фізичного та психологічного оздоровлення дітей дошкільного віку. Він загальнодоступний і рекомендований практично кожній дитині за умов відсутності в неї серйозних патологій. Унікальність туризму як форми роботи з дошкільниками полягає в тому, що використовувати його доцільно впродовж усього року.
Діткам-учасникам заходу найбільше до вподоби туристичні походи вихідного дня з участю батьків. Бо саме із цих маленьких подорожей, які зазвичай проводяться в суботу, неділю чи святкові вихідні дні, і зароджується захоплення дітей туризмом.
Водночас це можливість пізнати пам’ятки рідного краю, цікаві факти про його флору і фауну, а найголовніше – це додаткова можливість спільно провести час дітей з друзями і батьками, своїми наставниками.
Така комунікація допомагає розвитку дитини, її соціалізації, духовному зближенню одне з одним та з навколишнім світом.