У неповторності та єдності наша сила

У неповторності та єдності наша сила

Першим снігом, радісними усмішками та теплотою сердець зустріло Закарпаття нині, 5 січня, 28 дітей із Станично-Луганського району Луганської області. Приїхали вони на особисте запрошення голови обласної державної адміністрації Геннадія Москаля із тих населених пунктів, де і сьогодні, у час оголошеного перемир’я, лунають постріли, де вщент розбито окремі навчальні заклади і немає елементарних соціально-побутових умов, так необхідних для нормального життя. 
Коротка зустріч ранкової пори на вокзалі м. Ужгород із ровесниками Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради, і автобус прямує до цієї школи, де за давньою традицією бажаних гостей запашною паляницею на вишитому рушнику вітають учні зазначеного навчального закладу. 
Про неповторне та унікальне багатство Срібної Землі, що проявляється у чудових краєвидах, розмаїтті звичаїв і традицій, незабутньому мовному колориті, творчому і вишуканому культурному надбанні, людському потенціалі, щирими словами звертання ділилися юні закарпатці із луганчанами. 
Переконатися, наскільки сказане ними є правдивим, наші гості зможуть упродовж наступних 10 днів свого перебування у нашому краї. 
Зокрема, у рамках цього соціально-культурного проекту „Схід і Захід – разом” заплановано ряд спільних заходів представників учнівського самоврядування Закарпатської області та школярів із Станично-Луганського району Луганської області. Серед них – екскурсії до краєзнавчого та етнографічного музеїв в обласному центрі, екскурсійні програми у Міжгірський та Хустський райони, проведення різного роду майстер-класів, квестів, спільна підготовка шоу-програми, відвідування різноманітних просвітницьких та мистецьких заходів тощо. Цикл цікавих зустрічей відбудеться напередодні та у день Різдва Христового. 
Уся програма спрямована на те, щоб ті кілька днів, проведені під мирним небом Закарпаття, ще раз засвідчили: хоч ми і живемо у різних куточках України, зберігаємо свою самобутність, дорожимо власною неповторністю, але помисли і мрії, вчинки та бажання мешканців Сходу і Заходу – єдині. 
Хочемо вірити, що велич Карпатських гір, мальовничість Закарпаття, умови, які створені для них у готельному комплексі „Камелот”, полонять наших гостей, і вони радо захочуть повернутися сюди ще раз, а на своїй малій Батьківщині розповідатимуть і ділитимуться враженнями від побаченого, і пережитого. 

05-01-2016