У Закарпатській обласній державній адміністрації відбулося нагородження кращих викладачів предмета ,,Захист України”

У Закарпатській обласній державній адміністрації відбулося нагородження кращих викладачів предмета ,,Захист України”

6 грудня одночасно у містах Київ, Харків, Львів, Краматорськ, Одеса, Озерному Житомирської області відбувалися основні урочистості з нагоди відзначення 30-ї річниці Збройних сил України.

З нагоди річниці відзначення в обласній державній адміністрації проведено знакову зустріч з офіцерами Оперативного командування ,,Захід” Збройних сил України, Закарпатського обласного територіального центру  комплектування та соціальної підтримки офіцерів, управлінцями департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації, волонтерами і вчителями предмета ,,Захист України” закладів освіти області.

Петро Добромільський привітав українських військових, з нагоди 30-ї річниці Збройних сил України від усієї громади Закарпаття: ,,Саме збройні сили викликають найбільшу довіру громадянського суспільства через свою силу, відвагу і боєздатність!

Вітаю також вчителів предмета ,,Захист України” за невпинну щоденну турботу про військово-патріотичне виховання молоді, сприяння у вихованні громадян-патріотів, захисників державної незалежності і територіальної цілісності України як високоморальних особистостей, які плекають українські традиції, духовні цінності, а також за якісну підготовку молоді до служби в Збройних силах України та інших військових формуваннях”.

Обласний огляд-конкурс серед вчителів предмета ,,Захист України” було проведено у 2021 році, у підсумку було визначено шість кращих викладачів і вчителів предмета ,,Захист України” закладів освіти нашої області, які були заохочені командувачем військ оперативного командування ,,Захід” і 9 грудня відзначені керівництвом області.

Подяки голови облдержадміністрації та нагороди за призові місця отримали:

Михайло Тегза, викладач предмета ,,Захист України” ДНЗ ,,Ужгородський центр професійно-технічної освіти” (1 місце);

Валерій Захаров, офіцер-вихователь, вчитель предмета ,,Захист України” Закарпатського військового ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Красного поля Закарпатської обласної ради             (2 місце);

Бейло Меркло, вчитель предмета ,,Захист України” Ясінянського закладу загальної середньої освіти І-III ступенів Ясінянської сільської ради Рахівського району (3 місце).

До учасників урочистого заходу звернувся старший офіцер відділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування ,,Захід”, підполковник Андрій Рисюк, який зазначив, що плідна взаємодія Західного Оперативного командування Збройних сил України, Закарпатської обласної державної адміністрації та Закарпатського обласного територіального центру  комплектування та соціальної підтримки у напрямку військово-патріотичного виховання молоді здійснюється протягом кількох років і підтверджується багатьма корисними справами.

Звертаючись до присутніх директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Мар’яна Марусинець наголосила ,, У 2021 – 2022 роках продовжено роботу з організації  підготовки до військової служби та військово-патріотичного виховання молоді у закладах освіти Закарпатської області.

Уся ця робота заслуговує на увагу і подяку за її неабиякий внесок у розбудову військово-патріотичного виховання молоді, зміцнення суверенітету та обороноздатності України! На сьогодні заклади освіти області є центром з підготовки всіх без винятку юнаків і дівчат до захисту України.

Неабияку ключову роль у цьому процесі відіграють викладачі предмета ,,Захист України”, а це 183 високопрофесійні фахівці, ветерани, в минулому більшість бойові офіцери, учасники бойових дій на територіях інших держав і що приємно, справою навчання учнівської молоді тепер займаються  і учасники АТО/ООС”.

Відділом цивільно-військового співробітництва оперативного командування ,,Захід” було передано закладам освіти тематичну літературу для поповнення фондів шкільних бібліотек публіцистикою національно-патріотичної та суспільно-громадської тематики.

10-12-2021