У ЗОЕНЦ реалізовано інформаційно-просвітницький проєкт „Реквієм Небесній Сотні”

У ЗОЕНЦ реалізовано інформаційно-просвітницький проєкт „Реквієм  Небесній Сотні”

20 лютого 2020 року в Україні вшановували пам’ять борців за свободу і незалежність України, які під час Революції гідності віддали життя за ідеали демократії, свободи та європейського вибору України.

Численні інформаційно-просвітницькі, виховні тематичні заходи про значення масових акцій громадянського протесту в Україні, що відбувалися у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, зі вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні відбувалися у закладах освіти області.

Цього року всі інформаційно-просвітницькі заходи проводилися під гаслами: ,,Вдячні за гідність”, ,,Вдячні за свободу”, ,,Вдячні за майбутнє”.

У рамках вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні Закарпатським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді реалізовано інформаційно-просвітницький проєкт ,,Реквієм Небесній Сотні”.

Зокрема, з вихованцями Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, філії ,,Арніка” ЗОЕНЦУМ та філії ,,Едельвейс” Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді у лютому 2020 року проведено тематичні бесіди „Зима, яка змінила нас…”, години спілкування „Сучасні борці за єдність України”, виховні години „Ангели пам’яті”.

Представники юннатівського самоврядування зібрали інформацію про перших загиблих учасників Майдану, видрукувавши збірку „У нашій пам’яті вони назавжди залишились… ”

Педагогічні працівники ЗОЕНЦУМ підготували презентації для ознайомлення вихованців з історичним та суспільним значенням Революції гідності, розповіді про громадянську сутність подвигу Героїв Небесної Сотні, інших українських захисників, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет і цілісність України, нашу демократію, свободу і європейський вибір.

Заходи розпочиналися запаленням свічки пам’яті про Небесну Сотню під звуки пісні „Пливе кача по Тисині”. Під час перегляду мультимедійної презентації та відеороликів, вихованці дізналися про перебіг подій, що відбувались у м.Київ, на Майдані Незалежності у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, на вулицях Грушевського та Інститутській, про найтрагічнішу ніч з 18 на 19 лютого 2014 року.  Учні й педагоги ознайомилися з біографіями окремих Героїв Небесної Сотні, які стали першими жертвами жорстокості представників правоохоронних структур. З їхніх життєвих історій стало зрозуміло, що на Майдан Гідності вийшли Герої різного віку, різних професій, різних національностей, але всіх їх об’єднувало одне – віра у справедливість та кращу долю України.

На завершення виховних заходів звучала поезія:

Пролунало в країні мовчання.

Навіть вітер затих на хвилину:

Відбувалось останнє прощання,

Зі словами „Герої не гинуть”.

Я почула, як плаче держава,

Що синів її в землю ховають.

Ви не вмерли!

В вас вічність і слава,

Бо Герої, як ви, не вмирають!

Вихованці хвилиною мовчання вшановували пам’ять Героїв Небесної Сотні – цих мужніх особистостей, які не вагаючись віддали життя за Україну. Вшановуючи пам'ять про них, на прикладі героїчних сторінок в історії України педагогічні працівники обласних закладів позашкільної освіти виховують у дітей та молоді патріотичні відчуття, віру в незламність духу українців у прагненні до ідеалів демократії, свободи та європейського вибору України.

21-02-2020