У ЗОЦНТТУМ визначено переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу з початкового технічного моделювання

У ЗОЦНТТУМ визначено переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу з початкового технічного моделювання

29 лютого 2020 року в м. Ужгород, у Закарпатському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді, підбито підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.

У зазначеному змаганні взяли участь дев’ять команд, серед яких вихованці (учні) Хустського міського центру позашкільної освіти „Сузір’я”, Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”, Тячівського районного центру дитячої та юнацької творчості, Мукачівського центру позашкільної освіти, Рахівського районного центру науково-технічної творчості, Ужгородського районного центру дитячої творчості, Ужгородської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням англійської мови та Ужгородської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 12 Ужгородської міської ради, Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, усього 24 учасники.

Програмою конкурсу з початкового технічного моделювання було передбачено теоретичні, спортивно-технічні і творчі завдання. На перших двох етапах змагань учасники продемонстрували технічні знання та вміння працювати з кресленнями, конструювали найпростіші моделі планера та здійснювали їх запуск на дальність польоту в приміщенні.

З відповідальністю вихованці підійшли до виконання творчого завдання, що складалося з двох частин: спочатку вони виконували певну композицію за власним задумом з наданих розгорток геометричних фігур, які попередньо треба було вирізати та склеїти, а потім розповідали про виготовлені конструкції та захищали свій проєкт. Під час цього конкурсу діти виявляли творчі здібності, вміння працювати з інструментами, формулювати, розвивати і відстоювати власну думку.

Розглянувши усі проєкти журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання визначило кращі команди. Командна першість визначалася за найбільшою кількістю балів, отриманих членами команди за виконання усіх завдань.

За підсумками участі у конкурсі перемогу здобула команда вихованців Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, друге місце – Ужгородського районного центру дитячої творчості, третє місце – Тячівського районного центру дитячої та юнацької творчості.

Переможці та учасники конкурсу нагороджені відповідно грамотами та дипломами департаменту освіти і науки облдержадміністрації, а також подарунками – наборами корисних матеріалів для дитячої творчості.

Як показав конкурс, початкове технічне моделювання користується попитом серед дітей, які здобувають позашкільну освіту у напрямку технічної творчості, вихованці роблять перші кроки до пізнання і розуміння світу техніки, опанування певної системи початкових технічних та технологічних знань, вмінь і навичок, готуються до майбутньої роботи у різних гуртках за цим профілем.

 

03-03-2020