Відбулася „відкрита управлінська студія” з питань дошкільної освіти

Відбулася „відкрита управлінська студія” з питань дошкільної освіти

Упродовж 17 – 18 вересня у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” департамент освіти і науки обласної державної адміністрації проводив „відкриту управлінську студію” для керівників закладів дошкільної освіти, відповідальних за дошкільну освіту в районі (місті, ОТГ), начальників місцевих органів управління освітою.

Понад 600 дошкільників, які брали участь у заході, вкотре переконалися в необхідності модернізації змісту дошкільної освіти з метою приведення його у відповідність до вимог часу, при цьому не зачіпаючи основ, сталих, однак збагачуючи новими прогресивними ідеями положення, що не виправдали себе.

До речі, про необхідність зміни підходів до надання дошкільної освіти говорить і міністр освіти і науки України Ганна Новосад.

У сучасних умовах діяльності закладів освіти, оновлення вимог до їх функціонування виникає потреба підвищення кваліфікації керівника закладу дошкільної освіти як менеджера, який є не лише носієм знань, а і творчою особистістю, здатною використовувати отримані знання для ефективного управління, повно та якісно виявляти сформовані управлінські вміння, застосовувати засвоєні методи управління, оптимально діяти як управлінець.

Саме для діалогу, по завершенні якого заклади дошкільної освіти області працюватимуть краще, і буде створено умови, щоб до них з радістю бігли діти і спокійно йшли батьки, департамент освіти і науки обласної державної адміністрації й організував „відкриту управлінську студію”.   

Уміння визначити стратегічний напрямок діяльності, перспективи розвитку закладу з урахуванням соціального замовлення суспільства, планування діяльності колективу для досягнення визначених результатів, відповідальність за фінансову, кадрову та господарсько-адміністративну діяльність – такі повноваження надано керівнику згідно з чинним законодавством. Саме на цих аспектах у своєму виступі наголосила Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Напрацюваннями в організації харчування у закладах дошкільної освіти м. Ужгород з присутніми поділилася Жанна Дудинець, начальник відділу закладів освіти управління освіти Ужгородської міської ради.

Під час „відкритої управлінської студії” фахівцями в галузі дошкільної освіти було розкрито також ряд інших актуальних питань. Зокрема, Алла Петрів, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, інклюзивної та позашкільної освіти, у презентації акцентувала увагу на питаннях створення безпечних умов у закладах дошкільної освіти та забезпеченні наступності освіти.

Про навчально-методичне забезпечення організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти йшлося у виступі Ольги Романчак, методиста кабінету методики дошкільної та початкової освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти. Питання про порядок організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти розкрила у своїй презентації Наталія Бокоч, методист обласного методичного центру при департаменті освіти і науки обласної державної адміністрації.

Отже, формат живого спілкування, відкритість до обміну досвідом об’єднали освітян області навколо питань дошкільної освіти з тим, щоб ще раз наголосити не лише на завданнях у формуванні особистості дитини, а й для того, щоб підкреслити роль керівника закладу у вирішенні питань функціонування закладів.

18-09-2019