Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти триває олімпіадний марафон – 75 учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області змагалися за звання найкращого знавця фізики у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади.

Із щирими побажаннями та напутніми настановами до присутніх у залі звернулися Гнаткович Т.Д., заступник директора з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти ЗІППО, кандидат педагогічних наук, Лазур В.Ю., декан фізичного факультету ДВНЗ „Ужгородський національний університет”, доктор фізико-математичних наук, професор. Він розповів про фізичний факультет, акцентувавши, що це в Ужгородському національному університеті один із найпотужніших факультетів за науковим потенціалом. Адже участь у Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій „Горизонт 2020” та значна кількість публікацій у журналі Scopus свідчать про високий науковий рівень.

Заступник голови журі Химинець В.В., професор кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор фізико-математичних наук, розповів про глобалізацію, яка впливає на світові процеси. З точки зору сучасної освіти, багато залежить і від парадигми інтелекту. Дуже важливо, коли людина, яка вчиться, і той, хто її навчає, правильно обирають центри саморозвитку й оптимально розвивають їх. Сьогодні звертається увага на важливі фахові і загальні компетенції – культуру, патріотизм, формування ментальних можливостей та інші. Фізика є саме тією галуззю знань, яка дозволяє найбільш ефективно і цілеспрямовано формувати ці компетенції. Василь Васильович наголосив присутнім, що вони обрали галузь, яка допоможе рухатися правильними векторами на життєвому шляху, адже фізика допомагає людині вижити в конкурентному світі. Щиро побажав усім чесної справжньої боротьби і нехай переможе сильніший.

 

23-01-2020