Відпочинок у філії ,,Едельвейс” сприяв розвитку навичок дитячої творчості вихованців

Відпочинок у філії ,,Едельвейс” сприяв розвитку  навичок дитячої творчості вихованців

Завершилася чергова відпочинкова зміна, організована для дітей з м. Мукачево, Іршавського району, а також гуртківців обласних закладів позашкільної освіти, у філії ,,Едельвейс” Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді. Гарний відпочинок і змістовне дозвілля дітей доповнювалися тематичними заняттями, організованими обласними закладами позашкільної освіти.

Серед вихованців одним з улюблених видів учнівської творчості у сфері позашкільної освіти є активність у технічному та декоративно-ужитковому напрямках. Цього разу педагоги ЗОЦНТТУМ підготували для вихованців філії „Едельвейс” заняття для посилення розвивального і виховного аспектів у їх творчій діяльності.

Тетяна Левляс, керівник гуртка „Декоративно-ужиткове мистецтво”, провела майстер-клас ,,Керамічна іграшка”. Під час його проведення педагог основну увагу спрямувала на розвиток практичних умінь і навичок вихованців у ліпленні виробу. Педагог розповіла про найбільш поширену народну іграшку – іграшку виготовлену з глини, показала, як ліпити іграшкового їжачка, демонструючи фото з покроковим поясненням виготовлення виробу.

Майстер-клас технічного напрямку провів Василь Якимович, керівник гуртка „Авіамоделювання”. Його метою було навчити дітей будувати паперові моделі планерів класу F-1-N, ознайомити з вимогами до цього класу та параметрами моделі, а також розвивати у дітей вміння та навички щодо будування найпростіших моделей. Педагог підготував для учнів креслення моделей, за якими вони змогли виготовити метальний планер та продемонструвати його політ. Також у процесі заняття керівник гуртка ознайомив учнів з технологією виготовлення моделей ракет, продемонстрував політ моделей парашута, гвинтокрила „Муха” та дельтаплана. Під час заняття діти навчилися будувати та запускати моделі планерів, вивчили будову моделі та принцип роботи його основних частин.

Практичне заняття на тему „Вітальна листівка поглядом дизайнера” провела керівник гуртка „Паперопластика” Олена Гораль-Тріщук. Педагог пояснила дітям особливості оформлення листівки. Вихованці старанно виконували завдання, а педагог допомагала вирізати цікаві доповнення до листівки у вигляді квітів.

У кінці кожного заняття педагоги відзначали кращі дитячі роботи, а вихованці ділилися враженнями від здобутих нових навичок і знань.

Педагогічні працівники ЗЦТКЕСУМ Андрій Більце, Людмила Хаща, Іванна Брезинська-Вовканич провели для дітей навчально-виховні та спортивно-масові заходи: краєзнавчі квести „Люби і знай свій рідний край”, „Мій дім – це мій край на ім’я Україна”, майстер-клас „Вчимося орієнтуватися на місцевості”. Зазначені заняття розвивають пізнавальну та дослідницьку діяльність, активізують креативне, логічне, аналітичне мислення у дітей, формують навички здорового способу життя.

Майстер-класи, організовані обласними закладами позашкільної освіти, яскраво демонструють, що серед вихованців є багато обдарованих і талановитих дітей, які прагнуть реалізувати себе у різноманітних напрямах позашкільної освіти, і завдання педагогів полягає у виявленні таких дітей, їх підтримці і розвитку в обраній активності.

 

13-03-2020