Вихованка ЗЦТЕКСУМ представила свою дослідницьку роботу на І Всеукраїнській краєзнавчо-етнологічній конференції

Вихованка ЗЦТЕКСУМ представила свою дослідницьку роботу на І Всеукраїнській краєзнавчо-етнологічній конференції

15-17 листопада 2019 року в м. Косів Івано-Франківської області відбулася І Всеукраїнська краєзнавчо-етнологічна конференція учнівської молоді „Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…”, мета якої – виховання ціннісного ставлення особистості до етнокультурної спадщини українського народу, формування у молодого покоління почуття любові до Батьківщини, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних цінностей нашого народу.

Співорганізаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Український державний центр  національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, ДВНЗ ,,Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника”, Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Програма діяльності конференції була насиченою і складалася з п’яти секцій: ,,Традиції, звичаї та обряди українського народу”, ,,Український побут, народні ремесла, художні промисли”, ,,Традиційне вбрання українців”, ,,Народна архітектура та її стилі”, ,,Говірка, наріччя та діалект”.

Під час конференції прозвучали виступи юних дослідників краєзнавців-етнологів,  де було розкрито  традиції свят і обрядів, побутової культури українців різних областей нашої держави, звучали теми про народні ремесла та промисли, народну творчість, медицину і педагогіку, ігри та забави, розкривалися самобутні портрети майстрів народної творчості.

Участь у конференції взяла вихованка Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді Садовська Діана у супроводі керівника Кононенко О.В. Юна дослідниця презентувала творчий доробок „Обавська хата та інтерʼєр. Предмети народного вжитку ХVІ-ХХ століття”. Дослідження Садовської Діани були відзначені грамотою Українського державного центру  національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.

Програма конференції була цікава і пізнавальна. Для  учасників було організовано  екскурсії до Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини, музею визвольних змагань Карпатського краю, музею народної творчості імені Михайла Струтинського. Юні краєзнавці відвідали Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв та туристично-мистецький комплекс ,,Маєток святого Миколая” у с. Пістинь. Було проведено майстер-класи з різьби по дереву та ліжникарства.  

Учасники конференції обмінялися досвідом, набули практичних навичок в ораторському мистецтві, поглибили краєзнавчі знання про етнокультурну Україну, зміцнили дружні творчі звʼязки між дітьми та молоддю, педагогами, науковцями з різних куточків України.

20-11-2019