Вихованці ЗЦТКЕСУМ взяли участь у Всеукраїнській конференції учнівської молоді ,,Мій рідний край, моя земля очима сучасників”

Вихованці ЗЦТКЕСУМ взяли участь у Всеукраїнській конференції учнівської молоді ,,Мій рідний край, моя земля очима сучасників”

8-10 листопада в м. Миколаїв пройшла Х Всеукраїнська конференція учнівської молоді ,,Мій рідний край, моя земля очима сучасників”. Мета заходу – залучення учнівської молоді до пошуково-дослідницької діяльності, виховання поваги та бережливого ставлення до історико-культурної спадщини українського народу, природи рідного краю.

Відповідно до умов краєзнавчої конференції учні проводили пошуково-дослідницьку роботу та готували матеріали за визначеними напрямами: ,,Історичне краєзнавство”, ,,Географічне краєзнавство та геологія”, ,,Археологічне краєзнавство”, ,,Екологічне краєзнавство”, ,,Культура, література, архітектура та мистецтво рідного краю”, ,,Етнографічне краєзнавство та музейна справа”.

На конференцію приїхали кращі юні дослідники-краєзнавці з 17 областей України, а також представники з районів і міст Миколаївщини. Закарпатську делегацію представляли вихованці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді в секції „Історичне краєзнавство” Глеба Василь, учень 9 класу Ужгородської  загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 9 (керівник Мазур В.Б.), та Мешко  Янош, учень 11 класу Ужгородської  загальноосвітньої  спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради (керівник Дзембас О.В.), в секції „Археологічне краєзнавство”  Мешко Марк, учень 11 класу Ужгородської  загальноосвітньої  спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради (керівник Дзембас О.В.)             

За підсумками конференції Мешко Янош, вихованець гуртка ,,Юні археологи”,  отримав свідоцтво, що підтверджує його право на друк у збірці кращих пошуково-дослідницьких робіт Х Всеукраїнської краєзнавчої конференції ,,Мій рідний край, моя земля очима сучасників”.

У рамках конференції також для учасників було проведено цікаві екскурсії історичним центром м. Миколаїв ,,Крокуємо вулицями міста”, у Миколаївський обласний краєзнавчий музей ,,Старофлотські казарми”, вихованці відвідали краєзнавчий відділ Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки тощо. Після відвідання музею на юних дослідників чекала тематична презентація провідних науковців Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Усі учасники отримали сертифікати  про участь у всеукраїнській  конференції та збірки статей з матеріалами її проведення. Крім того, здобуто неабиякий досвід для подальшої науково-дослідної роботи та незабутні позитивні враження від поїздки.

18-11-2019