За все, що маю, Мамо, дякую я Вам…

За все, що маю, Мамо, дякую я Вам…

Ці рядки з листа учасника обласного конкурсу „Малюнок, вірш, лист до мами” Андрія, учня ДПТНЗ „Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича”, якнайкраще відображають настрій і переживання усіх учасників цьогорічного конкурсу.

Нагадаємо, що конкурс проводиться з 2016 року. Приємно, що навіть попри оголошення карантину учні закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вихованці закладів позашкільної освіти та їхні наставники знайшли можливість і способи, щоб представити свої роботи у трьох номінаціях: „Лист мамі”, „Вірш мамі” і „Малюнок мамі”. Загалом у 474 закладах освіти області через поетичне і прозове слово, малюнок учні 5 – 10 класів у рамках конкурсу висловили свої почуття найріднішій людині.

У ІІІ (обласному) етапі було представлено роботи, що у І та ІІ етапах посіли перші місця, а це: 29 робіт у номінації „Лист мамі”, 23 – у номінації „Вірш мамі” та 22 роботи у номінації „Малюнок мамі”.

Кожен літературний чи образотворчий твір – це сповідь про любов і вдячність за уміння слухати, розуміти, надихати, кожна робота – це потік енергії та побажання добра.

Через обмеження проводити масові заходи відзначити переможців конкурсу поки не видається можливим. Однак напередодні Дня матері ми пропонуємо окремі твори образотворчого мистецтва і фрагменти з літературних робіт конкурсантів, які засвідчують, що Мама так само важлива для нас, як і ми для неї. Вона справжній друг і надійний порадник, терплячий учитель і суворий суддя:

„Мамочко! Думаю, що одного дня у році для того, щоб висловити вдячність Тобі за все, мало! Днем матері мав би бути кожен день!” (Олександра, 6 клас, Кушницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Іршавської районної ради Закарпатської області).

Мамо, матінко, матусю!
Ріднесенька моя!
Для мене ти ніжність, ласка, добро.
Для мене ти радість, любов і тепло.

(Анна, 9 клас, Чопська ЗОШ І – ІІІ ступенів №1)

Аналогічні почуття за допомогою фарб і образів у своєму малюнку передає Миронія, учениця 5 класу Калинівської ЗОШ І – ІІІ ступенів Калинівської сільської ради Тячівського району.

Станіслав, учень Вищого професійного училища № 3 м. Мукачево, у своєму листі до Мами наводить слова Олександра Дюма: „Той, хто любить свою матір, не може бути поганим”.

І справді, читаючи роботи учасників конкурсу, розумієш: наші діти чуйні, добрі і талановиті. Їхні відверті, щирі зізнання можуть скласти гідну конкуренцію висловлюванням відомих людей, серед яких поети, прозаїки, вчені, політики, філософи.

Листів для мам написано чимало:
Вітань, малюнків, чарівних віршів.
Оспівані в піснях прекрасні мами,
Ви в музиці й на полотні митців.

(Наталія, 10 клас, Іршавський ЗЗСО  І – ІІІ ступенів № 1)

Ми пропонуємо добірку теплих, лагідних слів та яскравих малюнків (експозицію усіх робіт виставлено у ПАДІЮНі і її покажемо згодом), які, переконані, не залишать байдужими нікого:

„Мамо… Хочеться написати Вам слова, які ще ніхто не писав, сказати те, що ніхто не говорив. Бо Ви у мене – найкраща. Але не можу знайти тих слів, відшукати тих звуків, які б сповна передали те, що відчуває моя душа” (Наталія, 10 клас, Тернівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Тернівської сільської ради Тячівського району).

Бо нема людини, ближчої за неньку,
І не знайдеш щастя більше, ніж вона.
Я вклонюся низько й прошепчу тихенько:
„Мамо, ти для мене долею дана”.

(Іван, 8 клас, Загатська ЗОШ І – ІІІ ступенів Іршавської районної ради)

„Я дійсно зрозуміла, що лише мама – це та людина у житті, яка ніколи не покине свою дитину в біді і нікому не дасть її образити” (Ніка, 7 клас, Іршавський ліцей).

Такі ж почуття передає на своєму полотні Вікторія, 5  клас, вихованка Чинадіївського дошкільного навчального закладу (дитячого будинку) інтернатного типу Закарпатської обласної ради.

„Я безмежно вдячна тобі за все: за турботу, лагідність, за недоспані ночі, щиру любов до мене (Дарина, Свалявський професійний будівельний ліцей).

Вона і в радості, і в горі з нами.
До неї ніжно горнемося ми.
Голубко мила, матусенько ласкава,
Ріднішої, ніж ти, ніде нам не знайти.
Якщо потрібно – зірочку дістанеш,
В мороз найдужчий обігрієш враз,
В тьмі безпросвітній янголом засяєш –
На жертви всі ти підеш ради нас.

(Олександр, 8 клас, Голубинська ЗОШ І – ІІ ступенів Свалявської районної ради).

Учасники конкурсу не оминули у своїх творах і проблеми сьогодення: боротьбу за кожне життя у протистоянні з коронавірусом, суворі дні війни, що продовжується на сході України. Адже і в цих випадках матері вболівають за своїх і чужих дітей, самовіддано виконують свою роботу і з хвилюванням очікують хороші звістки, тяжко переживають втрати і морально підтримують тих, кому непросто у цих скрутних ситуаціях.

„Я добре усвідомлюю те, у якій небезпеці опинилося людство. Мамо, знаю, що в Тебе болить серце не тільки за нашу сім’ю, а й за життя інфікованих. Однак Ти не думаєш про себе, а рятуєш хворих” (Артем, 9 клас, Ставненська ЗОШ І – ІІ ступенів Великоберезнянської районної ради).

Мати дарує життя, плекає свою дитину і доки живе мама, доти ми, незважаючи на вік, залишаємось дітьми. Напередодні свята хочемо ще і ще раз звернутися до Мами хай із банальними, але такими щирими дитячими побажаннями: „Будь благословенно, Мамо! Сонця Тобі, щастя, тепла і радості”.

„Моя люба матінко, нехай цей чудовий весняний день стане для тебе незабутнім і чарівним. Хочу, щоб твоє життя було наповнене іскристими бризками щастя і грало всіма кольорами веселки. Залишайся завжди такою доброю, ніжною і дбайливою, квітучою і нев’янучою трояндою у саду моєї душі!” (Крістіан, 9 клас, Мукачівська спеціальна ЗОШ-інтернат І – ІІ ступенів Закарпатської обласної ради).

У День матері я її привітаю,
Міцного здоров’я їй побажаю.
Принесу для неї квіти –
буде матінка радіти!

(Крістіна, вихованка Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді).

Прийми вітання, мамо, з цим великим святом,
Я тобі бажаю довгих літ багато.
Хай сміється сонце й солов’ї співають,
І троянди перші для тебе розквітають!

(Сніжана, 9 клас Мукачівська спеціальна ЗОШ-інтернат І– ІІ ступенів Закарпатської обласної ради).

Автор малюнка: Валерія, 7 клас, Чертезька загальноосвітня школа І – ІІ ступенів Ужгородської районної ради.

Душа матусі – восьме в світі диво,   
Це джерело премудрості та знань,
Душа матусі… Це ж цілком можливо
І є насправді наш Святий Грааль!

(Олександра, 10 клас Сторожницька ЗОШ І – ІІІ ступенів Ужгородської районної ради).

Автор малюнка: Анна, 7 клас, Квасівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Рахівської районної ради.

 

 

10-05-2020