Закарпаття привітало кращих своїх учителів

Закарпаття привітало кращих своїх учителів

11 лютого 2016 року у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” вітали тих, хто щоденною клопіткою працею веде у світ добра, людяності, відкриває навколишній світ, збагачує знаннями, формує громадянина, відданого Українській державі. Цього дня відзначали кращих із кращих серед найчисельнішого загону інтелігенції нашого краю – педагогів-учасників другого (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2016”. 
Відкриваючи урочистості, Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації, нагадала, що на виконання Указу Президента України Всеукраїнський конкурс „Учитель року” проводиться з 1995 року з метою виявлення і підтримання творчої праці вчителів, підвищення рівня їхньої професійної майстерності та популяризації педагогічних здобутків. За час, що проводиться конкурс, а це 21 рік, Закарпаття мало п’ятьох переможців у різних номінаціях: інформатика, математика, правознавство, географія та українська мова. Сподіваємося, що цьогорічний конкурс дасть можливість відкрити нові імена на освітянській ниві Закарпаття, що будуть вписані у літопис найвищих перемог серед фахівців-педагогів. 
Олександр Петік, заступник голови – керівник апарату Закарпатської облдержадміністрації, насамперед відзначив, що такого виконання Державного Гімну України, як це зробили вихованці „ПАДІЮНу”, він ще не чув, і це було дійсно вражаюче. Він привітав усіх присутніх та наголосив, що найвища оцінка праці вчителя – це його учні, які з вдячністю згадують свого наставника, керуються у житті привитими ним принципами, сповідують його моральні настанови. Усім педагогам побажав міцного здоров’я, визнання та шани. 
Найбільш хвилюючим моментом стало оголошення головами журі переможців у цьогорічних номінаціях: „Англійська мова”, „Захист Вітчизни”, „Історія” та „Математика”. Представляючи номінантів фахове і компетентне журі відзначило, що у конкурсі взяли участь ті, хто представляє основу нашої духовності та майбуття, фахівці своєї справи, які досконало володіють методикою викладання предмета, мають глибокі знання, надихають інших і втілюють креативні ідеї, ті, хто є лідерами і ведуть до успіху. 
Таку позицію висловила і Тетяна Бутурлакіна, голова комісії Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації з питань освіти, науки, культури та розвитку духовності, назвавши всіх учасників педагогічних змагань переможцями, що заслуговують на вдячність та повагу. 
Отож цього року Закарпатську область у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2016” представлятимуть: 
„Англійська мова” – Віолетта Македон, учитель англійської мови Берегівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням англійської мови Берегівської міської ради Закарпатської області; 
„Захист Вітчизни” – Василь Король, учитель предмета „Захист Вітчизни” загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів с. Порошково Перечинського району Закарпатської області;
„Історія” – Михайло Чечур, учитель історії Мукачівського ліцею Мукачівської міської ради Закарпатської області;
„Математика” – Тетяна Варга, учитель математики Новодавидківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Мукачівської районної ради Закарпатської області. 
Вони продовжать боротьбу за право називатися найкращими зі свого предмета викладання відповідно у Києві, на Волині, Чернігові та у Львові. 
Кожен із учасників другого (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2016” отримав відповідний диплом та посвідчення про проходження курсів підвищення кваліфікації. Педагоги, які посіли І – ІІІ місця, отримали ще й грошові нагороди: п’ять, три та дві тисячі гривень відповідно. 
Слід зазначити, що свято вчителя без його учнів було б неповним, воно, напевно, втратило б свій сенс, бо хто ж як не його вихованець є найбільш відданим та щирим його поціновувачем. Тож уже вкотре від усіх вдячних дітей своїми вишуканими, мистецьки довершеними номерами дивували та радували вихованці Закарпатського палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”. 

12-02-2016