Реалізація Концепції Нової української школи в закладах загальної середньої освіти Мукачівського району

Головна мета Нової української школи – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.

Нова українська школа – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут враховують думку кожного, вчать критично мислити.

Розбудова НУШ – це довготривала реформа. План її реалізації передбачає наступність дій і відповідне ресурсне забезпечення на кожному етапі, а також враховує загальний контекст суспільних змін.

З 1 вересня 2018 року всі першокласники закладів загальної середньої освіти Мукачівського району розпочали навчання в умовах Нової української школи. Звичайно, для успішного старту та реалізації Концепції НУШ на практиці важливу роль відіграє людський фактор. У зв’язку з цим всі вчителі 1-х класів успішно пройшли курси підвищення кваліфікації.

Особливістю Нової української школи є організація нового освітнього простору. Освітнє середовище НУШ сприяє вільному розвитку творчої особистості дитини. З цією метою в навчальному приміщенні 1-го класу створюють навчальні центри: центр відкриттів, центр новин, центр матеріалів, комунікативний центр, центр тиші, центр вчителя, тематичний центр. Освітнє середовище 1-х класів закладів загальної середньої освіти Мукачівського району виглядає по-різному, оскільки при плануванні освітнього простору вчителі враховували розміри класних кімнат, кількість учнів у класі, наявність технічних пристроїв та необхідного дидактичного матеріалу, особливі освітні потреби учнів.

Освітнє середовище Великолучківської ЗОШ І-ІІІ ступенів