З’явилася тема “Взаємодія в групі та онлайн-спільноті” з інформатики для 3-го пілотного класу.
Матеріали доступні за цим посиланням або нижче.
Керівник – це той, хто має більше прав чи обов’язків?
Перший урок теми присвячений поняттю презентації та доповідача, який може використовувати електронну презентацію для підсилення свого виступу. Можна обговорити розподіл відповідальності під час роботи над спільним проєктом, зокрема й щодо ролі доповідача (або доповідачів).
На цьому уроці учні отримують готову презентацію, досліджують її частини-слайди, експериментують з інструментами показу слайдів. Можна запропонувати кожному з учнів виступити доповідачем з одним із слайдів.
За бажання/наявністю часу/можливості – доповнюють слайди текстом, але це – завдання наступного уроку.
На другому уроці відбувається створення презентації, наприклад, фотоальбому. У програмі PowerPoint є відповідний інструмент, а в хмарних Google-презентаціях можна просто додавати слайди і розміщувати на них зображення та підписи.
Зокрема, пропонують створити презентацію (2-3 слайди) з порадами про позитивну онлайн-поведінку. Можна використати зображення з папки або інші.
Взаємодії в мережі можуть бути як позитивними, так і негативними. Потрібно проговорити їхні особливості та переконатись, що учні розуміють, як діяти у випадку небезпечних ситуацій онлайн.
Що краще: 1 комплімент чи 100 лайків?
На третьому уроці – плануємо презентацію і створюємо свої плани на літо (або, наприклад, свої підсумки/спогади про навчальний рік). Звісно, тема презентації може бути іншою.Завантажити презентацію
Добре організувати показ презентації одне одним. Це можна зробити, наприклад, через Zoom (учні можуть демонструвати свій екран із презентацією) або записати відеопрезентацію (на камеру телефона).
Усі теми з інформатики для класів НУШ доступні тут.
За матеріалами сайту Нова українська школа