Верховна Рада законом від 10.01.2002 р. №2933-III постановила приєднатися від імені України до Конвенції 1961 року, яка скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. Для України положення цієї Конвенції почали діяти з 22.12.2003 р.
Приєднавшись до Конвенції, Україна тим самим звільнила себе від необхідності консульської легалізації документів для держав-учасниць Конвенції. Єдиною формальною вимогою для пред’явлення офіційних документів в цих країнах є засвідчення їх апостилем компетентного органу договірної держави. Апостиль є спрощеною та більш універсальною процедурою.
В Україні повноваження на проставлення апостиля надані Міністерству освіти і науки, Міністерству юстиції України та Міністерству закордонних справ України. Міністерство освіти і науки України уповноважене ставити апостиль на офіційних документах, що стосуються сфери освіти і науки.
Міністерство освіти і науки засвідчує апостилем офіційні документи про освіту, що видані навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями. Офіційними документами про освіту вважаються документи про освіту (наукові ступені) державного зразка, що діяв на дату їхньої видачі, а також адміністративні документи: архівні довідки, навчальні плани, довідки, що видаються навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями та стосуються сфери освіти і науки. Такими документами, зокрема, є атестати, дипломи і додатки до них, довідки і навчальні плани, сертифікати і посвідчення про підвищення кваліфікації і деякі інші.
Детальну інформацію про апостиль та механізм проставлення апостиля на документах про освіту дивіться за посиланням www.apostille.in.ua