У ДВНЗ „Ужгородський національний університет” відбувся фінальний етап конкурсу інноваційних ідей „Стартап ̶ УжНУ 2019ˮ

У ДВНЗ „Ужгородський національний університет” відбувся фінальний етап конкурсу інноваційних ідей „Стартап  ̶  УжНУ 2019ˮ

У Державному вищому навчальному закладі „Ужгородський національний університет” проведено фінальний етап конкурсу „Стартап  ̶  УжНУ 2019ˮ.  Проведено його у межах щорічного Всеукраїнського фестивалю інновацій. В основу конкурсу – популяризація інноваційної та підприємницької діяльності, розвиток творчого потенціалу студентів, трансфер технологій, комерціалізація наукових ідей. Перевага надавалася  науково-технічним проектам, що мають високий рівень інноваційної складової та готовності до впровадження у виробництво.

У фінальному етапі конкурсу журі було представлено 7 проектів: „QRWaiterˮ – замовлення їжі та напоїв у кафе через QR-код; „The Move ON serviceˮ – створення платформи для водіїв із метою автоматизації основних процесів взаємодії їх зі спеціалістами та сервісами у сфері обслуговування транспортних засобів різних типів; „Ingridˮ – стартап в області HoReCA, основним завданням якого є оптимізація та налагодження процесів у ресторанному бізнесі; „Неінвазивна приставка до мобільних пристроїв для вимірювання концентрації глюкози у кровіˮ – дозволяє за допомогою мобільного пристрою проводити введення даних, обробку та виведення результатів на екран мобільного телефону; „Екологічні вироби із біоматеріалів рослинного походженняˮ – практичний результат полягає у виробництві екологічних виробів із, наприклад, кукурудзи, зернових культур, відходів харчової промисловості; „Створення просторових моделей об’єктів садово-паркового господарства на урбанізованих територіяхˮ – стартап має на меті більш детальну візуалізацію проблем таких об’єктів та більш вдалу подальшу їх реконструкцію; „DioMusicˮ – програмування світлодіодної стрічки WS2812b Arduino. Представляли проекти студенти економічного факультету, факультету міжнародних економічних відносин, інженерно-технічного, географічного та факультету інформаційних технологій. Оцінювала учасників конкурсна комісія в складі: Володимира Смоланки, ректора УжНУ; Ігора Студеняка, проректора з наукової роботи; Юрія Бабинця, головного спеціаліста відділу професійно-технічної і вищої освіти департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, Олександра Білака, заступника міського голови м.Ужгород; Матвія Кадара, підприємця; Володимира Приходька, завідувача кафедри міжнародних економічних відносин;  Йосипа Головача, директора НДІ засобів аналітичної техніки; Катерини Ковальчук, в.о. начальника науково-дослідної частини; Катерини Скубенич, начальника патентно-ліцензійного забезпечення та комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності; Альони Юрчук,  директора  Центру інновацій та розвитку. Після тривалого обговорення журі присудило перемогу студенту інженерно-технічного факультету Івану Зубу та аспіранту кафедри терапії і сімейної медицини Тарасу Гряділю за проект „Екологічні вироби із біоматеріалів рослинного походженняˮ. Цей проект, на думку фахівців, має дуже важливе значення для нашого регіону, оскільки має позитивну екологічну складову і є дуже актуальним, адже в багатьох країнах вироби із пластику заборонені.